Rumy. Cygara. Wrocław. Ligero Cigar & Rum Lounge

Aktualności

 • Cygarowy słownik - 'Ligero'

  Od kiedy we Wrocławiu pojawił się nasz sklep z cygarami, często słyszymy pytanie dotyczące jego nazwy. Czym właściwie jest ligero? Czy to nazwisko Huberta? A może cygaro po hiszpańsku? O co właściwie chodzi?

  Odpowiedź tkwi w krzewie tytoniu, a dokładnie jego budowie. Dojrzały okaz tegoż można z łatwością podzielić na trzy części, przez wzgląd na umiejscowienie jego liści. Te na dole nazywane są volado, środkowe to seco. Ligero używamy na określenie liści rośliny tytoniu znajdujących się na samym jej szczycie.

  Zbierane znacznie później niż te ze środkowych czy dolnych partii krzewu, liście ligero doprowadzane są do stanu niemalże przejrzałości, tracąc z urody, lecz zyskując na aromacie. Palone, tlą się powoli, dając głęboki, pikantny, barytonowy smak. W efekcie daje to świetną podstawę do wkładek intensywniejszych cygar.

  Liście ligero z charakteru przypominają głos Barry'ego White'a
  Liście ligero z charakteru przypominają głos Barry'ego White'a.

  Przez bezkompromisowy charakter tych liści, ciężko doszukać się skonstruowanego głównie z nich cygara. Wrocław, a dokładnie nasz lokal Ligero Cigar & Rum Lounge, oferuje je w postaci niezwykle aromatycznych La Flor Dominicana Double Ligero Chisel. Wysoką ich zawartość mają również nasi ulubieńcy - cygara Kristoff Ligero Maduro Robusto. Jeśli bogate, intensywne aromaty to twój priorytet, warto zaopatrzyć w te cygara humidor. Wrocław zaprasza!

Kontakt

Ligero Cigar & Rum Lounge


ul. Krawiecka 1/1A
50-148 Wrocław

tel: +48 71 712 71 57.

Godziny otwarcia:
Nd. - Czw.: 1100 - 2200
Pt. - Sb.: 1100 - ...

info@ligerolounge.com